Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Biznes

W co zainwestować w 2021 roku?

Najlepsze inwestycje w 2021

Inwestowanie swoich pieniędzy to jeden z szybszych sposobów na pomnożenie swoich oszczędności. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej Polaków inwestuje nadwyżki. Jednak dla osób, które nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego z inwestowaniem, zrobienie tego pierwszego kroku jest niezwykle trudne. W co warto inwestować w 2021 roku, aby otrzymać korzyści?

Pieniądze przechowywane na koncie bankowym będą traciły swoją siłę nabywczą. Mimo tego że aktualna inflacja nie sprzyja inwestowaniu i trudno przewidzieć, co będzie się działo w 2021 – warto już teraz zorientować się, gdzie warto będzie włożyć swoje oszczędności.

Waluty – inwestowanie w euro oraz dolara

Trudno jednoznacznie przewidzieć czy warto inwestować w waluty i jeszcze na tym zarobić. Warto jednak pamiętać, że wartość dolara oraz euro nieustannie wzrasta. Mimo kryzysu finansowego w 2008, wartość euro wzrosła wtedy niemal dwukrotnie, aby dzisiaj zatrzymać się na poziomie około 4,4 polskiego złotego. Podobny wzrost można było zauważyć w przeciągu ostatnich kilku lat w kursie dolara. Aktualna sytuacja będzie jednak zależała od kondycji gospodarki USA i posunięcia banków centralnych, które walczą o odbudowanie swojego systemu sprzed czasu pandemii. Dolar mimo krótkiego spadku ponownie rośnie, przyciągając tym coraz więcej inwestorów.

Kursy walutowe, jak przekonali się frankowicze nie są stabilne, dlatego inwestowanie oszczędności w ten sposób może przynieść korzyści finansowe.

Obligacje oszczędnościowe Skarbu Państwa – czy opłaca się inwestować?

W zeszłym rekord obligacje oszczędnościowe Skarbu Państwa, które są proponowane osobom prywatnym sprawił, że sprzedano papiery o wartości sięgającej niemal 14 miliardów złotych. Ten nagły skok jest prawdopodobnie spowodowany modą opierającą się na skupowaniu obligacji oszczędnościowych, dzięki czemu w przeciągu kilku lat sprzedaż niewyobrażalnie wzrosła.

Coraz bardziej wartościowe stają się obligacje, które są indeksowane inflacją i w przyszłym roku 2021 w dalszym ciągu będą one przedmiotem zainteresowania wielu Polaków.

Złoto inwestycyjne – nieustannie rosnąca wartość

W ostatnim czasie niezwykle popularne jest inwestowanie w złoto, które zyskuje na coraz większej wartości. W wielu miejscach można zauważyć ponownie wzrost wartości złota inwestycyjnego, którego poziom nieustannie szybuje ku górze. Złoto jeszcze nigdy nie zaliczyło dużej tendencji spadkowej – wręcz odwrotnie. Złoto zyskuje na niestabilnej gospodarce oraz podczas inflacji, dlatego inwestowanie w nie, jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na zarobienie pieniędzy w przyszłości. Złoto w przeciwieństwie do waluty nigdy nie straci na swojej wartości.

Na wielu rynkach światowych można zaobserwować masowe skupowanie złota przez banki. Samo złoto, jak historia udowodniła, jest doskonałym zabezpieczeniem finansowym, a rosnąca cena będzie niezwykle korzystna – zwłaszcza w czasach ogólnego dobrobytu. Jako osoba prywatna warto postawić na inwestycję w złote sztabki i złote monety, których wartość, w przeciwieństwie do pieniędzy odłożonych na koncie bankowym, będzie rosła.

Inwestowanie w nowe technologie

Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy namawiali do inwestowania w start-upy. Aktualnie korzystniej jest inwestować w nowe technologie i firmy, które na rynku technologicznym istnieją od wielu lat. Wzrost sprzedaży urządzeń elektronicznych spowodowanych ich przystępną ceną oraz wyższym standardem życia doprowadziły do tego, że opłaca się kupować akcje takich firm jak Huawei czy Microsoft.

Nieruchomości w 2021 – przyszłość inwestycji?

Wzrost cen nieruchomości na sprzedaż lub na wynajem sprawia, że inwestowanie w nowe lokum jest jedną z działalności, o której warto pomyśleć. Mimo kryzysu związanego z pandemią koronowirusa, ceny najmu mieszkań, a także ich sprzedaży nie spadła. Dlatego inwestorzy zachęcają do tego, aby w dalszym ciągu traktować nieruchomości jako jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na inwestycję.

Ceny mieszkań w największych miastach w Polsce wzrosły o niemal 20 procent, podobnie z kosztami wynajmu. Jeśli zatem zastanawiasz się, w co warto zainwestować w 2021 roku to właśnie w nieruchomości.

Mimo inflacji i widma kryzysu gospodarczego Polacy pragną inwestować nadwyżkę swoich dochodów, aby powiększyć domowy budżet. Trudno jednoznacznie przewidzieć, w co warto inwestować w 2021, ale nieruchomości, złoto inwestycyjne czy waluty to filary, które od wielu lat zaliczają tendencję wzrostową.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Biznes

Programy do fakturowania online to wygodne narzędzie, które ułatwia dziś wielu firmom prowadzenie własnej księgowości i kontrolowanie bieżących spraw finansowych. W małych i średnich...

Biznes

Home office to nie nowość. Niemniej jednak stan epidemii spowodował, że takie świadczenie pracy bardzo się upowszechniło i wygląda na to, że pod tym...

Domeny, hosting

Wybór hostingu dla tworzonej strony internetowej będzie kluczowy, jeśli chcemy żeby wszystko działało sprawnie. Dobry i szybki hosting gwarantuje, że strona będzie wczytywała się...

Marketing internetowy

Prowadząc sklep internetowy i przygotowując podstrony kolejnych produktów, trzeba zadbać nie tylko o ich zdjęcia, poprawnie wyświetlającą się cenę czy dostępność rozmiarów. O ile...