Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Biznes

Programy do fakturowania ranking

Programy do fakturowania

Programy do fakturowania online to wygodne narzędzie, które ułatwia dziś wielu firmom prowadzenie własnej księgowości i kontrolowanie bieżących spraw finansowych. W małych i średnich firmach nie zawsze opłaca się zatrudniać księgowego odpowiedzialnego za wystawianie faktur i rachunków, sprawdzanie kontrahentów i rozliczanie sprzedaży. Wielu przedsiębiorców korzysta z pomocy biura rachunkowego, raz w miesiącu przesyłając mu wszystkie niezbędne dokumenty i rozliczenia. Aby nie popełnić błędu przy samodzielnym wystawianiu faktur warto korzystać ze sprawdzonych narzędzi. Programy do fakturowania online to znacznie lepsze rozwiązanie, niż wystawianie dokumentów tworzonych w Excelu.

Jak wybrać program do fakturowania?

Chcąc skorzystać z możliwości, jakie dają programy do obsługi faktur i dokumentów sprzedaży warto na początek sprawdzić dostępne rozwiązania i zadecydować jakie funkcje będą dla nas absolutnie niezbędne. Większość programów opiera się o ten sam zestaw funkcji podstawowych, oferując dodatkowo wachlarz rozszerzeń dostosowanych do potrzeb różnych firm. Zdecydowaną zaletą tych dostępnych online jest ich brak ograniczeń – programy działają na każdym urządzeniu z dostępem do sieci, a nie są ograniczone do jednego komputera z licencją jak wcześniej, w przypadku programów instalowanych lokalnie.

Programy do fakturowania online oferują między innymi:

  • Możliwość wystawiania faktur i innych dokumentów sprzedażowych, w tym faktur MPP, paragonów, faktur do paragonów, faktur zaliczkowych i faktur pro forma,
  • Dostęp do białej listy podatników VAT,
  • Możliwość zaciągania i weryfikacji danych kontrahentów z bazy GUS,
  • Możliwość przesyłania faktur do kontrahenta bezpośrednio z poziomu programu do fakturowania,

Wiele programów uruchamia dodatkowo dostęp do systemu CRM służącego do organizacji i planowania pracy działu sprzedaży, współpracuje z różnymi systemami płatności elektronicznych czy ułatwia windykację nieopłaconych faktur, automatycznie przypominając o ich terminach kontrahentowi. Programy online są bezpieczne, sprawne, a w wielu wariantach również darmowe z pewnym limitem faktur miesięcznie. Który z nich wybrać? Sprawdź najlepsze programy dostępne obecnie na rynku i wybierz funkcjonalność odpowiadającą Twoim oczekiwaniom.

Ranking programów do fakturowania

1. Melpe

Nowy, ale solidny gracz na rynku programów do fakturowania to Melpe –  system do obsługi faktur i dokumentów sprzedaży w małej i średniej firmie. Abonament wynosi tu 6 zł netto miesięcznie i obejmuje nielimitowane wystawianie faktur i dokumentów sprzedażowych, dostęp do bazy GUS, białej listy podatników VAT z automatyczną weryfikacją kontrahenta oraz CRM i wielu funkcji niezbędnych przy rozrachunkach, rozliczaniu kosztów i fakturowaniu.

Program jest łatwy w obsłudze, intuicyjny i stale wspierany przez zespół doradców gotowych do udzielenia pomocy telefonicznie i drogą mailową. Strona jest obsługiwana przez każde urządzenie, także mobilne, a sam program pozwala na obsługę wielu firm w ramach jednego konta użytkownika.

Program do fakturowania Melpe

Zrzut ekranu z programu do fakturowania Melpe.

2. Faktura XL

Faktura XL jest programem dostępnym w wersji darmowej lub abonamentowej, przy czym za darmo otrzymujemy możliwość wystawienia 10 faktur miesięcznie. W programie udostępniono wszystkie podstawowe funkcje niezbędne przy wystawianiu faktur i dokumentów sprzedaży, w tym pobieranie danych kontrahenta z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, lub KRS, weryfikację kontrahenta na białej liście podatników VAT, opcję poprawiania danych na wystawionej już fakturze i dostęp do edycji szablonów faktury.

Faktury wystawiane przez Faktura XL są zintegorwane z systemami płatności PayU, Przelewy24, PayPal i mogą być wystawiane w dowolnej walucie i wersji dwuwalutowej, w 7 wersjach językowych. To szczególnie wygodne dla firm, które współpracują z kontrahentami międzynarodowymi i oczekują od swojego programu pełnego wsparcia sprzedaży.

3. InFakt

InFakt to rozbudowany program do fakturowania i obsługa księgowa w jednym. W cenie 12 zł miesięcznie możliwe jest korzystanie nie tylko z funkcji podstawowych programów do fakturowania, ale też z pomocy bezpośredniego kontaktu z zespołem księgowym i technicznym wspomagającym pracę Twojej firmy. InFakt oferuje dostęp do programu z poziomu przeglądarki oraz dedykowanej aplikacji, obsługuje faktury w języku polskim i angielskim, i co najważniejsze, daje możliwość fakturowania w obcych walutach i różnych formatach dokumentów sprzedaży.

4. Fakturownia

Kolejny program z opcją obsługi poza abonamentem to Fakturownia, w ramach której otrzymujemy dostęp do 3 faktur miesięcznie (lub w abonamencie, bez limitu faktur). Program obsługuje faktury i popularne dokumenty sprzedażowe, daje dostęp do bazy kontrahentów w GUS i wyszukiwania na podstawie numerów NIP, REGON lub KRS, obsługuje automatyczne systemy płatności elektronicznych i współpracuje z dedykowaną aplikacją na iOS i Android.

Możliwości personalizacji faktur z pomocą Fakturowania są ułatwione dzięki opcji edycji szablonów i dodawania własnych elementów graficznych, w tym np. logo czy pieczęci firmowej. W razie jakichkolwiek problemów z jego obsługą, na stronie internetowej programu dostępny jest suport działający w formie linii telefonicznej, e-mail i czatu.

5. iFirma

Czołową piątkę programów do fakturowania dostępnych online i gwarantujących najwięcej opcji obsługi faktur jest iFirma, dostępna w wersji darmowej i abonamentowej. Mali przedsiębiorcy wystawiający miesięcznie do 10 faktur mogą z powodzeniem korzystać z darmowej wersji programu, uzyskując dostęp do wszystkich opcji, w tym dostępu do danych kontrahentów w bazie GUS, wystawiania faktur w obcych walutach, czy poprawiania wystawionych już faktur w razie pojawienia się błędów. Dzięki dostępnej aplikacji mobilnej, z programu iFirma można korzystać z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym – jak w przypadku wszystkich programów online nie ma tu ograniczenia do jednego komputera firmowego z wykupioną licencją.

Jaki program do fakturowania wybrać?

Program do fakturowania to skuteczny i tani sposób na zarządzanie fakturami i sprzedażą w firmie. Warto włączyć go do użytku już na początku swojej działalności i korzystać z ułatwień, jakie oferuje bez względu na to, czy miesięcznie wystawiasz jedną, 5 czy 50 faktur. Z tak usprawnioną organizacją dokumentów nie musisz obawiać się, że sprzedaż zostanie błędnie zafakturowana i zaksięgowana, a dokumenty zagubione w natłoku innych spraw i formalności.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Księgowość

Ustawa z 1 września 2019 roku wprowadziła elektroniczny wykaz czynnych podatników VAT nazywany białą listą podatników. Wraz z jej wprowadzeniem przedsiębiorcy zyskali możliwość odszukania...

Marketing internetowy

Kolejność wyników, jakie pokazuje wyszukiwarka Google po wpisaniu przez użytkownika określonego hasła czy zapytania, jest ustalana na podstawie algorytmów. Nikt poza Google nie zna...

Marketing internetowy

Prowadząc sklep internetowy i przygotowując podstrony kolejnych produktów, trzeba zadbać nie tylko o ich zdjęcia, poprawnie wyświetlającą się cenę czy dostępność rozmiarów. O ile...

IT

Wprowadzenie solidnego, rozbudowanego systemu płatności w sklepie internetowym to ułatwienie nie tylko dla firmy prowadzącej sklep, ale przede wszystkim dla jej klientów, którzy będą...