Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Domeny, hosting

Hosting – ranking 2020

Wybór hostingu dla tworzonej strony internetowej będzie kluczowy, jeśli chcemy żeby wszystko działało sprawnie. Dobry i szybki hosting gwarantuje, że strona będzie wczytywała się bez problemów niezależnie od tego jak bardzo jest rozbudowana. Porządny hosting to też bezpieczeństwo danych, tworzenie kopii zapasowych na stronie i stabilne serwery, obsługa poczty firmowej czy stały kontakt z obsługą IT w przypadku jakichkolwiek awarii. Jaki hosting warto wybrać w 2020 roku? Porównaliśmy kilka dostępnych opcji, które zasłużyły na miejsce w TOP 6 hostingów w Polsce.

Przegląd najciekawszych hostingów w Polsce

Hostinger

Międzynarodowa marka Hostinger jest dostawcą taniego hostingu, dzięki czemu opłaci się przede wszystkim dla początkujących film. Ceny zaczynają się od 4,99 zł za miesiąc, przy czym Hostinger zawsze prowadzi ciekawe promocje dające oferty nawet za 2,55 zł miesięcznie. Zależnie od wybranego pakietu otrzymujemy ograniczoną bądź nielimitowaną liczbę stron internetowych, kont e-mail, darowe certyfikaty SSL, darmowe domeny, nieograniczoną przepustowość, czy możliwość przyspieszenia WordPressa. Hostinger ma też w ofercie hosting w chmurze.

Zarządzanie funkcjami jest tu proste – Hostinger przygotował intuicyjny panel użytkownika i oferuje pełne wsparcie techniczne, co ułatwi obsługę nawet przy zerowym doświadczeniu w pracy ze stronami internetowymi.

Dostęp do panelu hostingowego: www.hostinger.pl/ źródło: https://www.hostinger.pl/

dhosting.pl

Polska firma hostingowa z ugruntowaną pozycją na polskim rynku ma jedną z najlepszych ofert dla większych firm. Wśród jej klientów pojawiają się instytucje takie jak Uniwersytet Jagielloński w Krakowie czy Policja, ale też Alior Bank, Lexus, czy portal Tabletowo.pl. Dhosting.pl oferuje elastyczny web hosting oparty o stabilny, szybki serwer, brak limitów transferu, nielimitowaną liczbę domen, e-mail i baz MySQL, a także automatyczne skalowanie zasobów serwera dopasowane do potrzeb Twojej strony internetowej. Koszty hostingu mieszczą się tu w granicach 200 zł rocznie (lub 23,30 zł miesięcznie), z ofertą 14-dniowego, darmowego okresu testowego.

Dostęp do panelu hostingowego dhosting.pl

Dostęp do panelu hostingowego dhosting.pl, źródło: https://dpanel.pl/

SiteGround

SiteGround to kolejny w zestawieniu hosting międzynarodowy. Bułgarski dostawca oferuje przede wszystkim wiele narzędzi zaawansowanych dla profesjonalistów i deweloperów, ale też hosting dla początkujących poszukujących prostego w obsłudze hostingu. SiteGround bez problemu radzi sobie z hostingiem WordPress i WooCommerce, oferuje proste hostingi współdzielone, skalowalne hostingi w chmurze, serwery dedykowane i rozwiązania dla przedsiębiorstw. Bez względu na wybrany pakiet, firma oferuje narzędzia do zwiększania bezpieczeństwa i wydajności witryny, pełny hosting poczty e-mail, darmową licencję CloudFare CDN, obsługę HTTPS, bezpłatny certyfikat SSL. Wśród wad użytkownicy wymieniają tu okazjonalne problemy z prędkością ładowania strony.

Dostęp do panelu hostingowego: www.siteground.com/ źródło: https://www.siteground.com/

AZ.pl

AZ.pl jest częścią grupy home.pl, dzięki czemu utrzymuje wysoką pozycję na rynku i wysoki standard oferty. Często zdarzają się tu promocje, dzięki czemu można wystartować ze stroną internetową przy stosunkowo niskich kosztach (obecnie w cenie nawet 7,98 brutto za pakiet roczny). AZ.pl, zależnie od wybranego pakietu oferuje m.in. wysoką wydajność serwerów, konta e-mail w pakiecie, nielimitowany transfer, ograniczoną pojemność serwera, nielimitowane bazy danych, kreator CMS, szybkie ładowanie stron i wiele więcej. Pakiety hostingowe są dopasowane do potrzeb różnej wielkości firm – AZ.pl stawia na rozwiązania przystosowane do małych, średnich i dużych firm. 

Dostęp do panelu hostingowego: az.pl/ źródło: https://az.pl/

home.pl

Hosting z home.pl to chyba jedna z najpopularniejszych opcji dla stron www w Polsce. Firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w tworzeniu stabilnej przestrzeni dla stron www ma gotowe rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów, przez co często ceny hostingu w home.pl są o wiele wyższe niż w innych firmach konkurencyjnych. Cena idzie tu jednak w parze z jakością. 

Wśród dostępnych pakietów home.pl przygotowało opcje dla sklepów internetowych, większych firm z kilkoma witrynami www, hosting dla korporacji i web developerów. Home.pl oferuje pocztę e-mail we własnej domenie, regularne kopie zapasowe (które nawet po usunięciu strony można dość sprawnie odzyskać), szybkie bazy danych, ochronę antywirusową, polskie data center, obsługę wielu języków programowania, pełne wsparcie dla WordPress, Joomla czy Drupal, systemów CRM, portali do szkoleń online, for internetowych. Firma daje też pełne wsparcie techniczne, włącznie z pomocą przy instalacji niezbędnych programów i wtyczek.

Dostęp do panelu hostingowego: home.pl/ źródło: https://home.pl/

OVH

OVH działa międzynarodowo, ale w przeciwieństwie do innych zagranicznych firm na liście posiada swoje biura i obsługę w Polsce, dzięki czemu jest dość przystępny dla polskiego użytkownika. Oferty hostingowe w OVH różnią się jednak zależnie od kraju zamieszkania. Jak wielu konkurentów, OVH gwarantuje szybkie ładowanie stron, stabilne serwery, wysoką wydajność, serwery dedykowane, nielimitowany transfer miesięczny, kilka stron www, optymalizację pod kątem WordPress – wszystko, czego można potrzebować do stworzenia prostej, ale i bardziej złożonej strony internetowej. Ceny w OVH zaczynają się od 1,99 miesięcznie dla użytkowników indywidualnych i 13,99 miesięcznie w ofertach dla firm.

Dostęp do panelu hostingowego: www.ovh.pl/ źródło: https://www.ovh.pl/

Jak wybrać dobry hosting dla strony firmowej?

Cena nie powinna być pierwszym czynnikiem, który przyciąga naszą uwagę do hostingu. Chociaż każda z wymienionych w rankingu firm prowadzi regularnie promocje na swoje pakiety, znacznie ważniejsze będą dla nas rozwiązania, jakie oferuje. Pakiety dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych oraz małych i dużych firm, narzędzia developerskie, łatwa integracja z WordPress, możliwość szybkiego wdrożenia platform e-commerce, prędkość ładowania strony, niezawodność – zależnie od tego, jaką stronę budujemy i na jak wielu funkcjach dodatkowych nam zależy, każdy z hostingów na liście może stanowić dobre rozwiązanie.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Biznes

Programy do fakturowania online to wygodne narzędzie, które ułatwia dziś wielu firmom prowadzenie własnej księgowości i kontrolowanie bieżących spraw finansowych. W małych i średnich...

Biznes

Home office to nie nowość. Niemniej jednak stan epidemii spowodował, że takie świadczenie pracy bardzo się upowszechniło i wygląda na to, że pod tym...

Marketing internetowy

Prowadząc sklep internetowy i przygotowując podstrony kolejnych produktów, trzeba zadbać nie tylko o ich zdjęcia, poprawnie wyświetlającą się cenę czy dostępność rozmiarów. O ile...

Marketing internetowy

Kolejność wyników, jakie pokazuje wyszukiwarka Google po wpisaniu przez użytkownika określonego hasła czy zapytania, jest ustalana na podstawie algorytmów. Nikt poza Google nie zna...