Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Biznes

Szkolenia marketingowe – rodzaje

Małe firmy często samodzielnie zarządzają działaniami marketingowymi, prowadząc swoją stronę internetową, media społecznościowe i kampanie reklamowe w sieci i offline. Zrezygnowanie z pomocy doświadczonej agencji marketingowej ma oczywiście swoje plusy, ograniczając przede wszystkim wydatki związane z działaniami promocyjnymi. Jednocześnie jednak, jeśli chcesz by marketing i budowanie wizerunku marki były faktycznie opłacalne i decydujesz się prowadzić je samodzielnie, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z różnego rodzaju szkoleń marketingowych.

Na które warto zwrócić uwagę i w jakim zakresie przygotować się, by lepiej prowadzić własny marketing?

Rodzaje szkoleń marketingowych

Myśląc o uczestnictwie w szkoleniach marketingowych, czy to samodzielnie czy wysyłając na nie firmowy zespół marketingowy, należy już od początku zdawać sobie sprawę że nie ma jednego, kompleksowego szkolenia omawiającego wszystkie aspekty marketingu. Współczesne zadania, jakie są realizowane przez zespoły marketingowe wykraczają daleko poza budowanie wizerunku marki czy wykupowanie przestrzeni reklamowej w gazetach i lokalnych mediach – znaczna część działań opiera się obecnie o świat online, a z tym wiąże się konieczność znajomości szerokich możliwości marketingu internetowego.

Wśród najpopularniejszych i najczęściej oferowanych szkoleń marketingowych dedykowanych dla właścicieli firm oraz ludzi zajmujących się marketingiem znajdziemy między innymi:

  • Podstawowe szkolenia z marketingu internetowego,
  • Szkolenia z zarządzania marką w internecie,
  • Szkolenia social media,
  • Szkolenia Google Ads,

Bardziej szczegółowe szkolenia mogą skupiać się m.in. na tym jak zbudować silną markę i pracować nad wizerunkiem w sieci, jak zadbać o jakość content marketingu, jak skutecznie stosować SEO i optymalizować swoją stronę internetową, jak analizować dane z Google Analytics, czy też jak prowadzić kampanie reklamowe na Facebooku i Instagramie.

Szkolenia z marketingu internetowego

Szkolenie przygotowujące z podstawowych zagadnień marketingu internetowego to podstawa, którą warto rozważyć zarówno rozpoczynając swoją działalność, jak i przenosząc biznes online z perspektywą budowania wizerunku swojej firmy w sieci. Podczas szkolenia dowiesz się nie tylko o tym jak skutecznie pracować nad wzmocnieniem wizerunku marki oraz widocznością w internecie, ale też o narzędziach niezbędnych w marketingu internetowym. W zależności od programu specyficznego szkolenia, prowadzący powinni przedstawić między innymi podstawowe założenia tworzenia własnej strony internetowej, prowadzenia profilów społecznościowych, znaczenia aktywności i regularności publikacji, content marketingu, pozycjonowania oraz reklamy internetowej.

Ważnym punktem szkoleń z podstaw marketingu internetowego są także zagadnienia związane z kreacją wizerunku w internecie – wiele firm nie poświęca tej kwestii wystarczająco uwagi, przez co ich obecność online wydaje się niespójna, nieprzemyślana i niedopracowana. Podczas szkolenia dowiesz się jakienarzędzia wykorzystać, jak dopasować budżet do swoich działań
marketingowych, a także w które kanały nie warto inwestować, jeśli nie poświęcisz czasu na ich prowadzenie.

Ciekawą propozycję szkolenia z marketingu internetowego dla małych i rosnących firm oferuje firma Sprawny Marketing.

Szkolenia z zakresu reklamy w internecie

Jednym z podstawowych błędów podejmowanych przez marki zajmujące się własnym marketingiem jest szybkie nastawianie się na wykorzystanie możliwości reklam internetowych bez wcześniejszego zbudowania solidnej podstawy i obecności marki w internecie. Działając zbyt pospiesznie możesz stworzyć reklamę, która przyciągnie uwagę użytkownika na słabą stronę internetową czy profil w mediach społecznościowych i choć wzbudzisz nią ruch, prawdopodobnie nie osiągniesz wiele poza pustymi wyświetleniami. Podczas szkoleń z zakresu reklamy w internecie możesz dowiedzieć się m.in. tego jak przygotować się do prowadzenia kampanii reklamowych w sieci, z jakich kanałów warto korzystać i jak przygotować się do internetowej promocji.

Szkolenia to także dobre miejsce, by poznać różne formaty reklam stosowane w Google Ads czy mediach społecznościowych, a także modele rozliczania reklam (CPM, CPC, CPA), ich wady i zalety. W dalszej kolejności szkolenia mogą skupiać się na konkretnych rodzajach reklamy internetowej – jeśli zdecydujesz, że Twoja firma będzie skupiać się na reklamach Google Ads czy działaniach w mediach społecznościowych, szkolenie nastawione na tą formę znacznie lepiej przybliży jejmożliwości reklamowe, niezbędne do zrozumienia pojęcia oraz strategie, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze efekty reklamowe.

Szkolenia social media

Trzecim, choć oczywiście nie ostatnim wartościowym rodzajem szkoleń marketingowych, które mogą przydać się także w Twojej firmie są szkolenia z zakresu obsługi mediów społecznościowych dla potrzeb biznesowych. Trudno ukryć, że platformy takie jak Facebook, Instagram czy LinkedIn już od dłuższego czasu nie służą wyłącznie do wymiany śmiesznych postów i rozmów ze znajomymi – na przestrzeni kilku lat zmieniły się w jedne z najważniejszych platform reklamowych i biznesowych, a posiadanie własnego fanpage czy profilu na Instagramie to dziś niemalże konieczność, jeśli chcesz budować wizerunek marki w sieci.

Podczas szkolenia social media dowiesz się nie tylko w jakie platformy społecznościowe warto inwestować swój czas i środki, ale też jak wykorzystać je do skutecznej komunikacji z Twoimi klientami, pozyskiwania nowych odbiorców, wzmacniania wizerunku marki oraz budowania społeczności. Zgłębisz też zasady działania poszczególnych platform i prowadzenia marketingu w oparciu o firmowyfanpage. Podczas szkoleń social media możesz poszerzyć także swoją wiedzę w zakresie tworzenia grafik niezbędnych do budowania solidnego profilu online.

Ciekawe szkolenie social media dla firm oferuje m.in. Akademia Przedsiębiorczości.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Biznes

Inwestowanie swoich pieniędzy to jeden z szybszych sposobów na pomnożenie swoich oszczędności. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej Polaków inwestuje nadwyżki. Jednak dla osób,...

Biznes

Programy do fakturowania online to wygodne narzędzie, które ułatwia dziś wielu firmom prowadzenie własnej księgowości i kontrolowanie bieżących spraw finansowych. W małych i średnich...

Biznes

Rola copywritera w marketingu internetowym jest nieoceniona. Odpowiadając za słowo copywriter potrafi zdefiniować całą kampanię i stworzyć treści, które nie tylko sprzedają,lecz także tworzą...

Biznes

Zbudowanie dobrej jakości ogłoszenia o pracę, które zostanie zauważone i przyciągnie na rozmowę wartościowych kandydatów wymaga nie tylko atrakcyjnych warunków samego zatrudnienia, ale i...

Topowe tematy

Marketing partyzancki | jednoosobowa działalność gospodarcza | zasady tworzenia stron internetowych | platformy e-commerce | cele reklamy | ranking hostingu | program do wystawiania faktur online | księgowość w małej firmie | kiedy wystawić fakturę | linki afiliacyjne | copywriter praca | rodzaje reklam linkedin | faktura proforma | faktura korygująca | Brand Hero | szkolenia motywacyjne