Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Marketing internetowy

Promocja produktów – jak robić to najlepiej dzięki social mediom?

Social media

Serwisy społecznościowe umożliwiają za pomocą nowych technologii dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Osoby korzystające z popularnych social-mediów są bardzo podatne na reklamy, a publikacja sponsorowanych treści przez znajomych, influencerów lub znanych celebrytów pozwala na prowadzenie skutecznej kampanii social media marketingowej. Jak za pomocą zdjęć, muzyki lub klipów wideo zacząć sprzedawać więcej?

Jak wygląda promocja produktów w social-mediach?

Promocja produktów i usług w Internecie zwiększy zyski z prowadzenia przedsiębiorstwa, ale tylko pod warunkiem, że będzie dobrze zaplanowana i dopasowana do potrzeb użytkowników. Zastanawiasz się, jaki sposób promocji wybrać, aby najlepiej wykorzystać social-media? Przedstawiamy opis poszczególnych mediów społecznościowych oraz sposoby stosowane zwykle do promowania różnych produktów w zależności od wyboru kanału komunikacji.

Facebook

Największe medium wśród portali społecznościowych. Pozwala nie tylko na prowadzenie informacji, ale także na budowanie więzi z odbiorcami. Działanie określane jako więziotwórcze to wszelkie działania mające na celu budowanie w środowisku wirtualnym  społeczności zjednoczonej wokół jednej osoby, celu, zainteresowania czy inicjatywy. Promocyjne wpisy na Facebooka to idealny sposób na dotarcie do osób, które podzielają wartości łączące odbiorcę z konkretną marką lub produktem. Działające stale algorytmy Facebooka oraz informacje zbierane przez aplikację przez cały czas działania jej w tle sprawiają, że dzięki zdefiniowaniu profilu odbiorcy reklama trafi na przygotowany grunt. Dzięki temu szansa na powodzenie kampanii jest zdecydowanie większa niż w przypadku reklamowania oferty osobom, które są najmniej zainteresowane tematem.

Instagram

Jak można przeczytać na stronie aplikacji: “Instagram to prosty, zabawny i kreatywny sposób na tworzenie i edytowanie zdjęć, filmów i wiadomości oraz udostępnianie ich znajomym oraz rodzinie. Rewolucja w social-mediach, która nastąpiła wraz z pojawieniem się Instagrama, sprawiła, że większość osób przestała publikować zdjęcia na swojej facebookowej osi czasu. Doskonale zastąpił ją Instagram, który pozwala na tworzenie unikalnych i inspirujących tablic ze zdjęciami. Graficzna obróbka, estetyczne ułożenie przedmiotów i zwięzły tekst – często tylko tyle wystarczy, aby pięknie wyglądające profile przyciągały odbiorców nieświadomych, że to reklama, która generuje zyski. Co ciekawe, Instagram pozwala podawać przez konkretną reklamą informację o sponsorze, ale nie wszyscy influencerzy i firmy z tego korzystają, ponieważ zdecydowanie lepszym zagraniem marketingowym i wizerunkowym jest ukrywanie reklamy. Instagram pozwala także na tworzenie społeczności wokół tagów i możliwości oznaczania zdjęć, co pozwala na łatwe poruszanie się po aplikacji i odwiedzanie interesujących wątków i stron.

TikTok

Nowość w świecie social-mediów. TikTok powstał w 2016 roku, a według najnowszych danych z 2020 roku obecnie konto na platformie posiada już 800 milionów użytkowników. To nowoczesne medium nie sprawdzi się jednak w przypadku każdego przedsiębiorstwa, ponieważ korzystają z niego głównie osoby mające około 16-24 lat. Aby promocja produktów na TikToku miała sens, należy rozważyć wszystkie za i przeciw, a na produkcję produktów zdecydować się tylko, jeśli taki kanał będzie realizować cele przedsiębiorstwa.

YouTube

Kanał na YouTube to doskonały sposób na promowanie produktów. Wideorecenzje są chętnie oglądane przez wielu użytkowników Internetu. Opinia znanej osoby umieszczona w social-mediach jest niezwykle cenna, ponieważ ponad 60% internautów dzieli się swoją opinią o zakupach w Internecie, a jak donosi raport “Lubię to czy kupuję to” od Mobile Institute dla Izby Gospodarki Elektronicznej aż 76% osób deklaruje, że na ich decyzje zakupowe wpływają pozytywne opinie znajomych. Podobnie jest w przypadku kanałów na Youtube, gdzie możliwe jest dzielenie się recenzjami produktów, jednocześnie je pokazując. Portal społecznościowy umożliwia także prowadzenie dyskusji i wymienianie się informacjami i opiniami. Promocja produktów za pomocą YouTube to sposób, aby pozyskać nowych klientów, którzy korzystają z drugiej co do wielkości wyszukiwarki na świecie. Czy wiesz, że Youtube odwiedza każdego miesiąca ponad 800 milionów internautów? Publikuj wideo i nawiąż kontakt z potencjalnymi odbiorcami lub nawiąż współpracę z influencerami – dzięki temu wykorzystasz moc social medium i masz szansę na większy zysk.

Reklama w social mediach

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Biznes

Programy do fakturowania online to wygodne narzędzie, które ułatwia dziś wielu firmom prowadzenie własnej księgowości i kontrolowanie bieżących spraw finansowych. W małych i średnich...

Biznes

Home office to nie nowość. Niemniej jednak stan epidemii spowodował, że takie świadczenie pracy bardzo się upowszechniło i wygląda na to, że pod tym...

Domeny, hosting

Wybór hostingu dla tworzonej strony internetowej będzie kluczowy, jeśli chcemy żeby wszystko działało sprawnie. Dobry i szybki hosting gwarantuje, że strona będzie wczytywała się...

Marketing internetowy

Prowadząc sklep internetowy i przygotowując podstrony kolejnych produktów, trzeba zadbać nie tylko o ich zdjęcia, poprawnie wyświetlającą się cenę czy dostępność rozmiarów. O ile...