Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Marketing internetowy

Jaka częstotliwość aktywności na LinkedInie jest optymalna?

Częstotliwość publikowania na linkedinie

Aktualizacja konta firmowego na Instagramie, Facebooku oraz Twitterze, weszła już w nawyk wielu przedsiębiorcom. Zapominają jednak oni również o konieczności publikowania nowych aktualności na LinkedIn, co znacznie wpływa na wizerunek firmy. Wbrew pozorom to właśnie na LinkedIn łatwo pozyskać nowych kontrahentów, a także znaleźć zainteresowanych klientów prywatnych.

LinkedIn to potężne narzędzie biznesowe, które podobnie jak popularne portale społecznościowe jest dostępne dla każdego i o każdej porze. Jednocześnie stanowi doskonałe miejsce do budowania swojej marki i promowania treści związanej z działalnością biznesu. Odpowiednia aktywność na LinkedIn pozwoli na nawiązanie kontaktu z nowymi klientami, a także na podzielenie się dotychczas zdobytą wiedzą z jakiegoś zakresu. Warto zatem założyć konto firmy i regularnie je aktualizować. Jaka częstotliwość aktywności na LinkedInie jest najlepsza? Czym właściwie jest LinkedIn?

LinkedIn – charakterystyka portalu

LinkedIn to specyficzne medium społecznościowe, które znacznie różni się tych, z których korzystamy na co dzień, jako osoby prywatne. Publikowane tutaj treści mają również inny charakter i powinny być wrzucane z odpowiednią częstotliwością, aby zostały wyłapane przez algorytm LinkedIn. Przez wiele lat LinkedIn kojarzony był przede wszystkim z budowaniem swojego profilu zawodowego. Współcześnie traktuje się go jako formę wirtualnego CV. Niestety, bez odpowiedniej aktywności nasz profil w dalszym ciągu będzie niewidoczny dla innych użytkowników.

W skrócie prowadzenie dobrego profilu na LinkedInie pomaga w rozwijaniu kariery zawodowej, portal społecznościowy staje się miejscem nawiązywania relacji z potencjalnymi kontrahentami, a także sposobem na budowanie własnej marki. Oprócz tego można wymieniać się przydatnymi informacjami i konkretną wiedzą.

Możliwe aktywności na LinkedIn – co dodawać?

LinkeIn ze względu na swoją specyfikę umożliwia użytkownikom zupełnie inne formy działania. Do aktywności, które pomagają w pozyskaniu swojej sieci kontaktów pomaga dodawanie własnych treści – głównie związanych z zainteresowaniami i opierającymi się na specjalistycznej wiedzy.

Prowadzenie dobrego profilu opiera się również na polecaniu, a także komentowaniu i udostępnianiu treści innych użytkowników. W myśl zasady, że aby twoje wpisy były czytane, warto zaglądać na inne konta w poszukiwaniu informacji oraz inspiracji, a także zostawianie po sobie jakiegokolwiek śladu. Warto komentować i udostępniać treści innych, aby przyciągnąć uwagę na swój profil, jak i pomóc innym w budowaniu swojej marki.

Społeczność na LinkedIn ze względu na specyfikę portalu bardzo często wykorzystuje wpisy do rozpoczęcia dyskusji. Dlatego komentując lub udostępniając wpisy można nie tylko zabrać głos jako specjalista, ale również pokazać, że jesteśmy zainteresowani tematem. Aktywne uczestnictwo na LinkedInie potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Co publikować na LinkedIn?

Prowadząc własny lub firmowy profil na LinkedInie mamy kilka sposobów na publikowanie wpisów – poprzez wrzucanie własnych postów, dodawanie artykułów LinkedIn Plus, a także dodawanie linków do wpisów na blogach zewnętrznych.

Publikując posty na LinkedInie warto pamiętać, aby były one stosunkowo krótkie i zwięzłe. Zamiast tego można dodawać infografiki oraz krótkie filmy wideo, które przyciągną osoby zainteresowane dodawaną treścią. Posty powinny być ciekawe już od samego początku, gdyż to pierwsze kilka linijek postów pojawia się w newsfeedzie innych użytkowników. Mało interesująca treść nie zaciekawi nikogo na tyle, aby wejść na nasz profil.

Jeśli prowadzimy profil firmowy można dodawać ciekawe informacje odnośnie codziennej pracy w firmie, udostępniać istotne dla naszej branży raporty, informować o sukcesach przedsiębiorstwa czy po prostu przedstawiać nowości w ofercie.

Kiedy i jak często aktualizować swoje konto na LinkedIn?

Aktualizacja konta na LinkedInie ma również swoją specyfikę. Przyjęło się, że najkorzystniej jest dodawać wpisy 1 do 2 razy w tygodniu. Dzięki temu nie zasypujemy innych użytkowników częstymi informacjami, ale jednocześnie podtrzymujemy regularną aktywność na tym medium społecznościowym. Przy dodawaniu postów warto również zwrócić uwagę na czas publikacji, który powinien przypadać w godzinach porannych. To właśnie między 8.00 a 9.00 LinkedIn rejestruje największą liczbę zalogowanych użytkowników, którzy przy porannej kawie sprawdzają newsy ze świata biznesu.

Regularna aktywność na LinkedIn jest niezwykle istotna w procesie budowania własnej marki w internecie, a także reklamowania działalności w sieci.

 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Biznes

Programy do fakturowania online to wygodne narzędzie, które ułatwia dziś wielu firmom prowadzenie własnej księgowości i kontrolowanie bieżących spraw finansowych. W małych i średnich...

Biznes

Home office to nie nowość. Niemniej jednak stan epidemii spowodował, że takie świadczenie pracy bardzo się upowszechniło i wygląda na to, że pod tym...

Domeny, hosting

Wybór hostingu dla tworzonej strony internetowej będzie kluczowy, jeśli chcemy żeby wszystko działało sprawnie. Dobry i szybki hosting gwarantuje, że strona będzie wczytywała się...

Marketing internetowy

Prowadząc sklep internetowy i przygotowując podstrony kolejnych produktów, trzeba zadbać nie tylko o ich zdjęcia, poprawnie wyświetlającą się cenę czy dostępność rozmiarów. O ile...