Media społecznościowe

Wyszukiwarka

Marketing internetowy

Darmowe strony internetowe dla firm

Darmowe strony internetowe

Stworzenie własnej, profesjonalnej strony internetowej wymaga dobrego pomysłu, spójnej koncepcji treści, a także miejsca, które ułatwi przygotowanie strony tanio i szybko. Choć coraz więcej firm decyduje się na tworzenie stron WWW z pomocą doświadczonych agencji marketingowych i już od początku stawia na profesjonalną pomoc, początkujące firmy nie mają często funduszy na tego typu inwestycję. Narzędzi umożliwiających stworzenie darmowej strony internetowej dla firm jest w sieci wiele, a każde z nich oferuje nieco inne opcje startowe i możliwości rozwoju. Jakimi systemami warto się zainteresować?

Wix1. WIX

Wix to zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej zróżnicowana platforma do tworzenia własnych stron internetowych dostępna obecnie na rynku. Narzędzie jest dostępne w wielu różnych językach, oferuje dostęp do wielu szablonów i opcji tworzenia stron, a przy tym w żaden sposób nie narzuca konieczności przejścia z czasem na płatne plany obsługi. Jedną z niewielu opcji, która została wyłączona z wersji darmowej Wix są narzędzia e-commerce, jednak te z perspektywy marek nie wdrażających sprzedaży internetowej i tak okazałyby się zbędne.

Jakie są główne zalety stron internetowych z Wix? Korzystając z darmowego planu możesz wybierać spośród ponad 500 szablonów, w ramach których każdy z elementów strony może być dowolnie przeciągany i przestawiany by spełniać Twoje oczekiwania. Wix App Market daje dostęp do licznych aplikacji poprawiających funkcjonalność strony, umożliwiających integrację z mediami społecznościowymi, a także tworzenie kalendarza czy dodawanie formularzy. Niektóre z aplikacji są płatne, ale wiele podstawowych narzędzi w dalszym ciągu otrzymasz w wersji podstawowej Wix. Co jeszcze? Narzędzia do marketingu (SEO, marketingu e-mail i mediów społecznościowych), narzędzie do blogowania, interface po polsku i wiele więcej. Problemem może być jedynie adres strony – wybierając opcję darmową nie możesz przypisać do strony własnej domeny (podobnie jak w przypadku większości z proponowanych na naszej liście narzędzi), więc adres może wyglądać mniej profesjonalnie niż nazwafirmy.pl.

WordPress2. WordPress

W gronie darmowych narzędzi do tworzenia stron internetowych nie mogło zabraknąć WordPress.com, który choć jest platformą do blogowania, daje dostęp do podstawowych opcji rozbudowywania i personalizacji własnej strony internetowej.

Z WordPress możesz korzystać także oczywiście w formie oprogramowania CMS instalowanego na własnej domenie, przy założeniu że opłacisz domenę oraz hosting swojej strony internetowej.

Co oferuje WordPress? W wersji blogowej przede wszystkim dostęp do wielu szablonów (z mniejszą lub większą swobodą edytowania ich wyglądu), wbudowane narzędzie do tworzenia portfolio, a także narzędzia do marketingu i SEO. Jeśli chcesz stworzyć prostą stronę firmową lub stronę osobistą z funkcją blogowania, WordPress.com będzie dobrym wyborem. Nie jest tak mocny jak niektórzy z konkurentów na naszej liście, ale dla podstawowych stron internetowych w zupełności wystarczy.

Webnode3. Webnode

Prosta i ładna strona internetowa to motyw przewodni wielu współczesnych narzędzi do projektowania stron WWW i nic w tym dziwnego – użytkownicy oczekują, że strony firmowe będą prezentowały się profesjonalnie i elegancko, nie utrudniały odnajdywania interesujących ich treści, a jednocześnie wyróżniały się na tle konkurencji. Webnode to proste i dość intuicyjne narzędzie, choć jego funkcje w porównaniu do platform takich jak Wix czy Weebly są mocno ograniczone w ramach darmowego planu. Jeśli nie masz czasu na tworzenie ciekawej strony internetowej i na początku nie interesujesz się jej intensywnym rozwijaniem, Webnode może być opcją dla Ciebie – narzędzie oferuje garść ciekawych szablonów z pewnym stopniem kontroli nad układem elementów na stronie, jest dopasowane do urządzeń mobilnych (stronę WWW z łatwością edytuje się z poziomu smartfona), opcję blogowania, możliwość dodawania w treści różnego rodzaju tabel, formularzy czy map, a także współpracę z Google AdSense, jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem swojej strony jako platformy reklamowej.

Site1234. Site123

W porównaniu do narzędzi takich jak Wix, Site123 jest jednym z najprostszych narzędzi na rynku darmowych programów do tworzenia stron internetowych. Łatwość obsługi pozwala tutaj na stworzenie własnej witryny nawet wtedy, gdy niewiele wiesz o projektowaniu estetycznych i atrakcyjnych stron WWW. Obsługa jest intuicyjna, szablony dość ciekawe, a interfejs działa w języku polskim, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz się na stronie. Niestety, w parze z prostotą obsługi idą pewne ograniczenia – Site123 nie daje pełnej kontroli nad projektem strony (nie możesz tu przesuwać elementów tak swobodnie, jak w przypadku stron tworzonych w Wix), a adres strony firmowej nie wygląda zbyt estetycznie z rozszerzeniem – otrzymujemy przypadkowy ciąg znaków z rozszerzeniem .site123.me.

Jakie opcje otrzymasz korzystając z Site123?

  • Projektowanie modularne z możliwością zmiany: kolorów, czcionek czy zdjęć,
  • wbudowane narzędzie do blogowania,
  • proste narzędzie do tworzenia formularzy kontaktowych,
  • możliwość skorzystania z narzędzi dla małych firm, takich jak kalendarz wydarzeń czy rezerwacje.

Płatny plan oferuje nieco więcej możliwości, ale dla prostych stron-wizytówek nawet darmowa wersja site123 powinna być wystarczającym punktem startowym.

Weebly5. Weebly

Jako ostatnie na naszej liście, choć plasujące się zdecydowanie wysoko w rankingach najlepszych narzędzi do darmowego tworzenia stron WWW znalazło się Weebly. To największy konkurent narzędzi takich jak Wix i Webnode, ale nie bez powodu – szablony są tutaj estetyczne, strony działają bez zarzutów, platforma jest dostępna w języku polskim, a narzędzie do projektowania stron nie jest oparte o sztuczną inteligencję i wymusza robienie wielu rzeczy samodzielnie, co w praktyce może być dobrą zabawą jeśli chcesz mocno spersonalizować własną stronę WWW.

Weebly nie daje dostępu do tak wielu szablonów jak konkurencja, ale pozwala na samodzielne przeciąganie bloków treści w obrębie wybranego motywu i organizowanie ich w dowolny, dopasowany do Ciebie sposób.

Jak większość platform, Weebly udostępnia opcję blogowania w obrębie strony oraz sporo darmowych aplikacji do rozszerzania funkcjonalności strony. W programie przemyślano też potrzeby marketingowe, oferując podstawowe narzędzia do SEO, tworzenia newsletterów, ankiet i wdrażania Google AdSense.

Czy warto tworzyć darmową stronę internetową dla firmy?

Wiele z wymienionych na naszej liście narzędzi posiada zarówno plany darmowe, jak i płatne. Wszystko po to, by umożliwić użytkownikom stworzenie prostej strony internetowej, ale też dać szerokie opcje jej rozbudowy i doskonalenia. Proste i darmowe firmowe strony WWW to w szczególności dobre rozwiązanie dla marek, które nie planują regularnego aktualizowania i poszerzania treści czy wyjątkowo rozbudowanych funkcji i układ podstron na swojej witrynie. Narzędzia na naszej liście pozwalają się rozwijać przez wykupienie rozszerzonych pakietów, ale też nie blokują Twoich możliwości jeśli chcesz, by strona pozostała w swoim najprostszym formacie. Ostatecznie nie ma przecież zasady, zgodnie z którą strona firmowa nie może być uproszczona – gdy budujesz pierwszą wizytówkę marki online, nie liczy się ilość, ale jakość treści i wykonania strony.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Księgowość

Nievatowcy, zwolnieni z obowiązku opodatkowania sprzedaży, mogą posługiwać się w rozliczeniach rachunkami lub wystawiać faktury sprzedażowe, w szczególności w ramach sprzedaży na rzecz firm...

Księgowość

Jednym z dokumentów księgowych przedsiębiorstw jest nota obciążeniowa. Księgowanie noty obciążeniowej, uznaniowej lub obciążeniowo-uznaniowej pozwala między innymi na dokumentowanie nieopodatkowanych transakcji. Chociaż często możliwa...

Biznes

Inwestowanie swoich pieniędzy to jeden z szybszych sposobów na pomnożenie swoich oszczędności. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej Polaków inwestuje nadwyżki. Jednak dla osób,...

Biznes

Rola copywritera w marketingu internetowym jest nieoceniona. Odpowiadając za słowo copywriter potrafi zdefiniować całą kampanię i stworzyć treści, które nie tylko sprzedają,lecz także tworzą...

Topowe tematy

Marketing partyzancki | jednoosobowa działalność gospodarcza | zasady tworzenia stron internetowych | platformy e-commerce | cele reklamy | ranking hostingu | program do wystawiania faktur online | księgowość w małej firmie | kiedy wystawić fakturę | linki afiliacyjne | copywriter praca | rodzaje reklam linkedin | faktura proforma | faktura korygująca | Brand Hero | szkolenia motywacyjne